MENU

ICOM 746

W dniu dzisiejszym dość spontanicznie wyruszyłem wraz z tatą do Brzegu po ICOMa 746, który znalazłem na giełdzie. Podróż minęła bez niespodzianek i wieczorem cieszyłem się z zakupy radia, które jest mi dość dobrze znane.

images/artgallery/sprzet/icom/640_icom746.jpgimages/artgallery/sprzet/icom/640_trasa.jpg

Yaesu FT100D wróciło do właściciela i w tej chwili "robi" jako radio wypadowe na ogródek.

Zamówiłem również u Ryszarda SP3CHT "kabelki" do interfejsu, niebawem pierwsze próby nowego dla mnie TRXa w DIGI MODE :)


 

Interfejs cyfrowy musb1013 (SP3CHT)

W ubiegły piątek dotarł do mnie interfejs cyfrowy musb 1013 z wbudowaną kartą dźwiękową kolegi Ryszarda SP3CHT. Cała transakcja przebiegła w ekspresowym tempie (zamówienie złożone w Nowy Rok, tj. 01.01.2014). Wraz z urządzeniem przesyłka zawierała kable do mojego Yaesu FT-100D, sterowniki dla Windowsa XP, 7 i 8, schematy oraz instrukcje w wersji papierowej i elektronicznej. Instalacja interfejsu przebiegła bezproblemowo, już po kilku minutach udało się skalibrować kartę dźwiękową za pomocą MMSSTV (instrukcja kalibracji dostępna jest tutaj). Po wykonaniu tych czynności i konfiguracji logu kolegi Vladimira UR5EQF wszystko zaczęło działać prawidłowo.

images/artgallery/sprzet/musb1013/640_DSC03931.JPGimages/artgallery/sprzet/musb1013/640_DSC03933.JPG

Wcześniej korzystałem z interfejsu widocznego na drugim zdjęciu, niestety miałem z nim problemy na komputerze stacjonarnym, jak i laptopie (trzy różne karty dźwiękowe) oraz na różnym oprogramowaniu. Także nie polecam.

Gdybyś potrzebował pomocy w konfiguracji UR5EQF logu napisz do mnie !


 

Pihernz PC35SW

Dzisiaj dotarł do mnie zakupiony w niedzielę w sklepie internetowym TELTAD zasilacz impulsowy Pihernz PC35SW. Cała transakcja przebiegła błyskawicznie i bezproblemowo. 

Na tę chwilę zasilam nim Yaesu FT-100D + interfejs CAT oraz Wouxuna KG-UV6D - na razie tylko nasłuchy, praca wentylatora jest cicha, słychać tylko "szumek".

images/artgallery/sprzet/pihernz/640_DSC03463.JPG

Jak tylko poprawię druty na dachu i zacznę trochę nadawać, dam znać jak zasilacz sobie daje radę, aczkolwiek nie powinien mieć żadnych problemów przy mocy 100W.


 

Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Search QRZ
Callsign lookups provided by qrz.com

Flag Counter

Mostly Cloudy

4°C

Bytom

Mostly Cloudy

Humidity: 53%

Wind: 0 km/h

  • 24 Mar 2016

    Mostly Clear 8°C -2°C

  • 25 Mar 2016

    Mostly Cloudy 10°C 3°C